ده سال پیش در چنین روزی ، اولین نسخه از وردپرس به صورت عمومی به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) در دسترس قرار گرفت.وردپرس در ابتدا ناشناخته بود و به صورت محدود از آن استفاده می شد اما به تدریج رشد کرد و تبدیل به بزرگترین cms وبلاگنویسی در جهان شد و در حال حاضر ۱۸ درصد از مدیریت محتوای وب را به خود اختصاص داده است.

نزدیک به ۷۰ میلیون وب سایت وردپرسی در جهان وجود دارد که طبق این آمار به سختی می توان باور کرد که وردپرس به این میزان چاپ و نشر دیجیتالی جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.صد ها وبسایت شناخته شده از پلتفرم وردپرس استفاده می کنند که می توان به سی ان ان ، رویترز ، نیویورک تایمز و بسیاری سایت دیگر اشاره کرد.

wordpress-10th

وردپرس توسط Matt Mullenweg و Mike Little ایجاد شد و امروزه به صورت منبع باز در اختیار دولوپرها قرار گرفته است و از آن به عنوان یک سی ام اس کاربردی و با پایداری بالا استفاده می کنند.وردپرس به دلیل سادگی مدیریت محتوای مطالب وبلاگ ها و سایت ها ، یک راه آسان برای کاربران جهت انتشار محتوا بوده و این یکی از دلایل محبوبیت وردپرس در سطح جهان است.

در صورتی که وب هاست شما دارای PHP  و  MySQLبوده و شما توانایی کاربا FTP را داشته باشید به راحتی و در کمتر از ۵ دقیقه می توانید وردپرس خود را پیاده سازی کنید حتی در حالتی ساده تر بسیاری از هاستینگ ها ، هاست خریداری شده را با نصب وردپرس در اختیار کاربران قرار می دهند و بدون هیچ هزینه  و یا یک دانش خاصی شما به ساده ترین شکل ممکن وردپرسی می شوید.

همچنین وردپرس به عنوان یک پلتفرم اختصاصی برای وبلاگ ها و یا سایتها استفاده نمی شود چرا که بسیاری از برنامه های کاربردی در وب نیز از وردپرس استفاده می کنند. سیستم های فروش کارتی ، آنالیزر توییتر و راه حل های قوی مدیریت سایت وردپرسی همگی از وردپرس استفاده می کنند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت وردپرس اکوسیستمی است که در حول آن وجود دارد.پلاگین های متنوع ، تم های گوناگون و خدمات هاستینگ تخصصی به همراه تولیدکنندگان وبی وردپرسی جهت ایجاد وبسایت و حتی قالب آنها قدرت وردپرس را بیش از پیش می کند وبا گذشت هر ماه طبق آمارها وردپرس بیشتر از قبل و با محبوبیت بالایی مورد استفاده قرار می گیرد.

حال وردپرس ۱۰ ساله شده است و جامعه وردپرس دارای یک شبکه خبری ویژه  ویک میکروسایت ویژه جهت توییت کردن و انتشار عکس ها و خبرهای ودپرسی در سطح جهان است.

wordpress-people

وردپرس از نسخه  ۰٫۷٫۱ تا ۳٫۶ بتا و در طول یک دهه رشد کرده و با پوشش نواقص خود به مرور در نسخه های ایجاد شده ، تبدیل به یک CMS قوی شده است و در سطح جهان به عنوان اولین انتخاب برای پیاده سازی بلاگ ها ، سایت ها و هر انچه که نیاز به انتشار در وب است را فراهم کرده است . فراموش نکنید وب بلاگ فارسی نیز وردپرسی است آن هم با کمال افتخار !


نوشته شده توسط

تعداد مطالب ارسالی: 516

سعید امیرلو هستم از دیار قزوین پایتخت خوشنویسی ایران.متولد اول فروردین هستم ولی پادشاه فصل ها پاییز! از علایق من : اول فوتبال بعد از نت . در واقع بیشترین وقت منو کامپیوترمه که میگیره واگه روشن بشه معلوم نیست کی خاموش بشه. اونقدر تو سایت های مختلف ثبت نام کردمو پسورد های مختلفی دادم که گاهی چند پسوردو وارد می کنم تا وارد سایت دلخواهم بشه به خاطر همین پسورد هامو یادداشت کردم، فقط خدا کنه دزد خونمونو نزنه !