این هفته گردبادی عظیم منطقه اوکلاهما در امریکا را به اصطلاح درنوردید و تبدیل به یکی از ویرانگرترین گردبادهای دهه های گذشته شد به طوری که اوکلاهمای پس از عبور گردباد با هیروشیمای پس از بمب اتمی مقایسه شد.

tornado

oklahoma-tornado-pic

این گردباد مسیر مناطق مسکونی اطراف این منطقه را طی کرد که در این بین ۲۴ کشته را برحای گذشت که ۹ نفر از کشته شدگان کودک بودند(این آمار در حال تغییر است !).حال به لطف تصاویر ماهواره ای گوگل و با مقایسه تصاویر قبل و بعد از گردباد می توانید میزان قدرت این گردباد را ببینید.

tornado-pic

oklahoma-tornado

در تصاویر بدست آمده ، از آنجایی که میزان تخریب بسیاری از خانه ها ۱۰۰ درصد بوده می توان قدرت این گردباد را تصور کرد.کافیست تصاویر قبل و بعد از عبور این گرد باد را مقایسه کنید.

شما می توانید از طریق نقشه بحران گوگل مسیر عبوری گردباد، به همراه میزان تخریب آن را ببینید.

 و این هم از دیگر کاربرد های نقشه های گوگل.


موضوع : عکس، گوناگون

نوشته شده توسط

تعداد مطالب ارسالی: 516

سعید امیرلو هستم از دیار قزوین پایتخت خوشنویسی ایران.متولد اول فروردین هستم ولی پادشاه فصل ها پاییز! از علایق من : اول فوتبال بعد از نت . در واقع بیشترین وقت منو کامپیوترمه که میگیره واگه روشن بشه معلوم نیست کی خاموش بشه. اونقدر تو سایت های مختلف ثبت نام کردمو پسورد های مختلفی دادم که گاهی چند پسوردو وارد می کنم تا وارد سایت دلخواهم بشه به خاطر همین پسورد هامو یادداشت کردم، فقط خدا کنه دزد خونمونو نزنه !