چند روزی ازعرضه اپ اینستاگرام برای اندورئید گذشته است. در این مدت واکنش های مختلفی را به خصوص از طرف آی او اسی ها ، مواجه بوده ایم.یکی از نکات مورد بحث آیفون داران، اضافه شدن تصاویر بی کیفیت اندروئیدی ها به اجتماع بزرگ اینستاگرامی ها بوده و در حقیقت ، انحصار طلبی آنها را نشان می دهد.

هر چند اندروئید در اسمارت فون های مختلف و با برند های متفاوتی عرضه شده و چون هر یک از این گوشی ها دارای کیفیت های مختلفی در دوربین های خود هستند و درکیفیت تصاویر اضافه شده به اجتماع اینستاگرامی ها تاثیر گذاشته است اما نگاهی که به استفاده از این اپ می شود درست نیست چون لذت استفاده از این اپ باید در اولویت قرار بگیرد و نه کیفیت تصاویری که از طریق آن به اشتراک گذاشته می شود.

جدای از این بحث هایی که بین اندروئیدی ها و آیفون پرست ها وجود دارد ، باید دلیل محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام را جستجو کرد و دلایل انتظار اندروئیدی ها را پس از اعلام خبر عرضه این اپ برای آنها و دانلود بیش از یک میلیونی آن را با مرور این اپ مشاهد کرد.در ادامه به عنوان یک اندروئیدی متعصب! از اولین تجربیات کار با این اپ با شما همراه می شوم:

با نصب و لاگین در اینستاگرام وارد دنیای تصاویری می شویم که حاصل شکار لحظه ها و علاقه مندی دارندگان اسمارت فون های ای او اس و اندروئید است.در واقع اینستاگرام این امکان را به ما می دهد تا از طریق دوربین سمارت فون خود هر گونه نگاهی که به اطراف خود داریم را به گرفتن یک عکس به اشتراک گذاشته و آن زیبایی دیده شده از نگاه خود را با دیگر دوستان اینستاگرامی تقسیم کنیم.

زیبایی کار با اینستاگرام در تصاویری غیر حرفه ای و تنها زیبایی شناسانه ی آنهاست و در حقیقت تصاویری که به اشتراگ گذاشته می شود از طرف یک عکاس حرفه ای نبوده وعکس های گرفته شده از طریق دوربین با هرنگاهی که عکاس آن داشته است ، شامل مجموع های از عکس های اینستاگرام می شود.

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی موبایلی ، تمام ویژگی هایی که در یک شبکه اجتماعی وجود دارد را داشته و امکان لایک کردن ، کامنت گذاری و منشن کردن و اضافه کردن دوستانی که نگاه های یکسان و حتی متفاوتی را در عکس های گرفته شده خود دارند را به لیست فالوئر های خود را دارد.یکی از دلایل محبوبیت اینستاگرام شباهت آن را برخی امکانات موجود آن با فیس بوک و توئیتر است چون لایک کردن تصاویر اضافه شده توسط دوستان، یادآور لایک فیس بوک بوده و دوستانی که یکدیگر را در قالب فالوئرهای خود ، دنبال می کنند نیز یادآور توئیتر است.

مهمترین ویژگی کار با اینستاگرام امکان انجام افکت های مختلف درعکس های گرفته شده قبل از آپلود کامل آنهاست.اینستاگرام امکان برش تصویر در یک اندازه مشخص را فراهم کرده و قبل از آپلود کامل آنها می توان از بین افکت های مختلفی چون سیاه و سفید کردن عکس ،کادربندی عکس ها ، افکت های نوری ، سپیا کردن عکس ها و افکت های رنگی را انجام داده و متن دلخواه را به تصویر اضافه کرده و با دیگر دوستان اینستاگرامی به اشتراک گذاشت.

 اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی موبایلی که عکس های گرفته شده توسط موبایل را به اشتراک می گذارد بسیار هیجان انگیز بوده و فاصله علاقه مندی های تصویری را با دیگر دوستان با هر فاصله ی مکانی را نزدیک می کند و این خیلی زیباست.


نوشته شده توسط

تعداد مطالب ارسالی: 516

سعید امیرلو هستم از دیار قزوین پایتخت خوشنویسی ایران.متولد اول فروردین هستم ولی پادشاه فصل ها پاییز! از علایق من : اول فوتبال بعد از نت . در واقع بیشترین وقت منو کامپیوترمه که میگیره واگه روشن بشه معلوم نیست کی خاموش بشه. اونقدر تو سایت های مختلف ثبت نام کردمو پسورد های مختلفی دادم که گاهی چند پسوردو وارد می کنم تا وارد سایت دلخواهم بشه به خاطر همین پسورد هامو یادداشت کردم، فقط خدا کنه دزد خونمونو نزنه !دیدگاهها و نقطه نظرات

 1. daniel نوشته است:

  mishe begid chejori ozve instegram besham man nemitona ozv besham harkari mikonam bazam error mide mishe komakam konid?merci

  Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  سعید امیرلو پاسخ در تاريخ مهر ۶م, ۱۳۹۱ ۱۵:۰۹:

  سلام
  تو مطلب توضح دادم اگه نمیشه میتونه دلایل مختلفی داشته باشه اما معمولا مشکلی برای عضویت وجود نداره

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 3

  [پاسخ]

 2. kimia نوشته است:

  سلام
  ی سوال داشتم …
  فقط با موبایل میشه تو اینساگرام رفت ؟
  ینی با کامپیوتر امکان پذیر نیس ؟
  اگه ممکنه جوابو برام ایمیل کنین …
  چون شاید وقت نکنم دوباره بیام اینجا ولی هر روز تو ایمیلم میرم …
  مرسی …
  kimiya22@ymail.com

  Thumb up 0 Thumb down 1

  [پاسخ]

  سعید امیرلو پاسخ در تاريخ مهر ۱۶م, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳:

  سلام
  بله فقط در گوشی میشه فعالیت دات البته میشه تو کامپیوتر برخی از اونا رو به همراه پروفایل دید
  موفق باشید

  Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]