اگر از اینترنت اکسپلورر به عنوان یکی از مرورگر های سیستم خود استفاده می کنید(باید استفاده کنید، چون از نظر مدیران بسیاری از سایت های دولتی و دانشگاهی داخلی ،غیر از IE مرورگر دیگری وجود ندارد!) احتمالا با این مشکل که در برخی مواقع مرورگر شما به درستی کار نکرده باشد مواجه شده اید.به عنوان مثال با کرش ، ویروسی شدن یا عدم کارکرد صحیح تنظیمات انجام شده در مرورگر روبرو شوید و شخصا نتوانید آن را برطرف کنید.

مایکروسافت با درک این مشکل که در مقایسه با سایر مرورگر ها ضعف بزرگی محسوب می شود و مطمئنا در نسخه IE10  با آن مواجه نخواهید شد ، یک برنامه پرتابل کم حجمی را به نام Fix-IT برای برطرف نمودن این مشکل ایجاد کرده است که با استفاده از آن می توان کلیه تنظیمات و تغییرات انجامی در مرورگر را به حالت پیش فرض بازگرداند.با اجرای این برنامه کلیه تولبار ها و افزونه های اضافه شده به مرورگر به همراه تنظیمات امنیتی ، کوکی ها ، حریم خصوصی ، History ، بستن اکتیو ایکس ، رمز های ذخیره شده و برخی تنظیمات دیگر نیزغیر فعال می شود. تمامی این مراحل نیز با اجرای این برنامه به صورت خودکار انجام خواهد شد.

با نصب واجرای Fix-It به مدت ۲۰ ثانیه برای بازگرداندن کلیه تنظیمات به حالت پیش فرض IE زمان می برد و در صورت گشودن مرورگر و یا ری-استارت مرورگر فعال دارای مشکل شما یک مرورگر تمیز شده را خواهید داشت و مشکل اجرا و یا عدم اجرای صحیح آن برطرف خواهد شد این تمیز کاری به حدی خواهد بود که شما با صفحه خوش آمدگویی و انجام تنظیمات امنیتی و یا انتخاب مرورگر IE به عنوان مرورگرپیش فرض پس از اجرای آن مواجه می شوید .

این مشکل برای من ایجاد شد و پس از یافتن راه کار و رفع آن تصمیم گرفتم در قالب یک پست آموزشی آن را ، در وب بلاگ فارسی برای دوستانی که با این مشکل مواجه شده اند منتشر کنم تا از مرورگری که به اجبار باید از آن استفاده کنند لذت ببرند!


موضوع : آموزش

نوشته شده توسط

تعداد مطالب ارسالی: 516

سعید امیرلو هستم از دیار قزوین پایتخت خوشنویسی ایران.متولد اول فروردین هستم ولی پادشاه فصل ها پاییز! از علایق من : اول فوتبال بعد از نت . در واقع بیشترین وقت منو کامپیوترمه که میگیره واگه روشن بشه معلوم نیست کی خاموش بشه. اونقدر تو سایت های مختلف ثبت نام کردمو پسورد های مختلفی دادم که گاهی چند پسوردو وارد می کنم تا وارد سایت دلخواهم بشه به خاطر همین پسورد هامو یادداشت کردم، فقط خدا کنه دزد خونمونو نزنه !دیدگاهها و نقطه نظرات

 1. احمدلو نوشته است:

  اگر از اینترنت اکسپلورر به عنوان یکی از مرورگر های سیستم خود استفاده می کنید(باید استفاده کنید، چون از نظر مدیران بسیاری از سایت های دولتی و دانشگاهی داخلی ،غیر از IE مرورگر دیگری وجود ندارد!)

  در مورد این متن که در ابتدای مطلب ذکر شده، مطمئن باشید دلایل فنی و مدیریتی زیادی هم وجود دارد که مدیران شبکه اجازه نمی دهند به غیر از اکسپلورر از مرورگر دیگری استفاده شود. و این مورد لزوما ناشی از بی سوادی یک مدیر شبکه نیست.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  [پاسخ]

  سعید امیرلو پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳م, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۹:

  سلام آقای احمدلو
  ممنون از حضورتون
  اینکه یک سایت غیر از یک مرورگر با مرورگرهای دیگه مشکل داشته باشه ربطی به امنیت نداره .در حقیقت سایت باید طوری طراحی بشه که با سایر مرورگرها هم همخوانی داشته باشه.
  تصور کنید من یک مک بوک داشته باشم و نیاز به بازدید از یک سایت این چنینی داشته باشم ، اینکه این سایت با سافاری یا هر مرورگ دیگه ای مشکل داشته باشه توجیه پذیر نیست.

  Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  احمدلو پاسخ در تاريخ اسفند ۲۴م, ۱۳۹۰ ۰۹:۴۹:

  “اینکه یک سایت غیر از یک مرورگر با مرورگرهای دیگه مشکل داشته باشه ربطی به امنیت نداره.”
  آیا من گفتم که به امنیت مربوط میشه!!
  “اینکه این سایت با سافاری یا هر مرورگر دیگه ای مشکل داشته باشه توجیه پذیر نیست.”
  بله توجیه پذیر نیست ولی دلیل این نیست که از نظر مدیران بسیاری از سایت های دولتی و دانشگاهی داخلی ،غیر از IE مرورگر دیگری وجود ندارد!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]

  سعید امیرلو پاسخ در تاريخ اسفند ۲۴م, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۴:

  درسته اما وقتی سایت طراحی شده غیر از IE با هیچ مرورگر دیگهای سازگار نیست ، نشان از اهمیت ندادن به این قضیه است.چون از نظر آنها وقتی با نصب ویندوز به طور پسش فرض IE نیز نصب می شود پس همه کاربران از این مرورگر استفاده می کنند .در حالی که عملا این طور نیست.
  این یعنی یک دید حرفه ای نسبت به کاربران حرفه ای ندارند نه این که شناختی از مرورگر های دیگه نداشته باشند.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 2. سیلاوی نوشته است:

  با سلام
  در مروگز اینترنت اکسپلوره ورژن ۸ لپ تاپ من مشکلی هست که نتوانستم آم را حل کنم و آن این است که صفحه گوگل را باز می کند و صفحات دیگر را خیر. اگر در گوگل عبارتی را سرچ کنم نتایج را نشان می دهد اما هیچ کدام از نتایج را باز نمی کند. مشکل کجاست؟ چه کار باید بکنم؟ چندبار ریست کردم ولی موثر نبود

  Thumb up 2 Thumb down 1

  [پاسخ]

 3. مهنوش نوشته است:

  ممنون
  من هم مشکل داشتم ، ولی با راهنمایی شما برطرف شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]

 4. ناصر نوشته است:

  قربان معرفتت مفید بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]